Na gënjeu bukur të gjithëve! Rama shef i NATO-s? Akademikja gjermane: Ta gëzoni 1 prillin shqiptarë

Pothuaj e hëngrën të gjithë! Akademikja, Suzana Starikov,

ka përgënjeshtruar lajmin e dhënë më herët nga ajo lidhur me kandidaturën e kryeministrit Edi Rama në postin e sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s.

Starikov, sqaron se postimi i saj i mëparshëm në twitter, ishte thjeshtë një shaka për datën 1 prill dhe se u detyrua të përgënjeshtronte lajmin për shkak se mediat shqiptare e publikuan si një fakt të kryer.

Starikov sqaron se postimi i saj i mëparshëm në Twitter ishte thjesht një shaka për datën 1 prill dhe se u detyrua të përgënjeshtronte lajmin për shkak se mediat shqiptare e publikuan si një fakt të kryer.“M’u desh ta bëja këtë përgenjështrim, sepse disa media shqiptare e morën të mirëqenë postimin tim.

Madje, këto media as që e kanë ndryshuar gabimin që kam bërë me emrin e kryeministres së Letonisë”, shkroi ajo para pak minutash.Pra, mirë që ne e besuam lajmin, por as që e verifikuam si burim dhe si informacion.

Starikov iu drejtua tri mediave shqiptare: Top Channel, Gazeta Express dhe Periskopi.Kjo studiuese gjermane sot shkroi se vetë SHBA kërkon që drejtuesi i NATO-s pas Stoltenberg të jetë një nga anëtarët e rinj të NATO-s. Ajo la të kuptohej se Rama do të zgjidhej në krye të NATO-s në shtator të vitit 2023.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img