Aksidenti tragjik u merr jetën dy vëllezërve shqiptarë në Itali, po shkonin në punë teksa u përplasën me makinë

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali.

Sipas raportimit të medieve itailiane, bëhet me dije se dy vëllezër shqiptar, përkatësisht 37 dhe 44 vjeç, kanë humbur jetën pas një aksidenti me makinë.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e kësaj të shtune në zonën e e Chessa.

Ata ishin duke udhëtuar me mjetin e tyre për të shkuar në punë, ndërsa u përplasën me një mjet tjetër, i cili drejtohej nga një shqiptar, 28 vjeçar.

Në vendngjarje mbërritën menjëherë policia dhe ambulanca, e cila transportoi 28 vjeçarin e plagosur në spitalin Misericordia për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Njëri nga vëllezërit ishte babai i 3 fëmijëve dhe tjetri baba i dy fëmijëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...