Një ndër figurat më jetëgjatë të politikës në vend, a e kishit parë ndonjëherë në moshë kaq të vogël? (FOTO LAJM)

Kishit parë ndonjë fotografi të Kryeministrit, Edi Rama, në moshë kaq të vogël?

 

Edhe pse e shihni gati çdo ditë në ekran dhe në rrjete sociale, për shumë prej jush kjo mund të jetë hera e parë që po shihni një foto të tij në këtë moshë.

 

Në këtë foto është Kryeministri i vendit, Edi Rama me nënë e tij Aneta Rama.

 

Aneta u nda nga jeta rreth dy vite më parë.

 

Nëna e kryeministrit ishte me origjinë nga Vunoi dhe njihej nga të gjithë si mbesa e Spiro Kolekës, ish-anëtar i Byrosë Politike të Partisë së Punës së Shqipërisë gjatë periudhës së diktaturës komuniste. Por ajo asnjëherë nuk u përfshi në politikë.

 

Po kështu, Aneta Rama ka qenë një ndër gratë e para stomatologe të Shqipërisë, profesion ky që e ushtroi gjatë jetës. Studimet për stomatologji i kreu në Poloni dhe siç është shprehur vetë në një nga intervistat e pakta në media, ka qenë studente e shumë e mirë.

 

Disa vite më parë ajo mori edhe çmimin “Nderi i stomatologjisë shqiptare”. Këtë çmim që e tërhoqi vetë kryeministri Rama në ceremoninë e zhvilluar në Vlorë për shkak të gjendjes shëndetësore të nënës së tij.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME