Habit deputeti demokrat: “Siç foli Berisha, Basha është për burg”

Situata e paqartë në Partinë Demokratike ka shkaktuar edhe një farë “përçarje” mes deputetëve dhe anëtarëve. Akuzat dhe kundër akuzat midis Berishës dhe Bashës janë ndier edhe në radhët e demokratëve.

 

Roland Bejko u shpreh në ‘Open’ se i duket absurd fakti që në fillim Berisha nuk la akuzë pa hedhur ndaj Bashës ndërsa tani sillet sikur nuk ka ndodhur asgjë se fitoi në zgjedhje.

 

“Duket hapur fare që Berisha donte karrigen në PD, se me këto akuza që ka bërë ndaj Bashës, që është përfshirë në aferat e Ramës, i bie që Basha është për në burg. Kurse tani Berisha flet sikur s’ka ndodhur asgjë, sikur nuk ndodhi 8 janari, sikur nuk ndodhën të gjitha akuzat ndaj tij,” tha Bejko.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...