5 karakteristikat e njerëzve të këqinj”, si t’i dalloni ata menjëherë

Në jetën e përditshme shpesh nuk mund ta imagjinojmë se kush na genjen, apo lendon. Ata që shperndajnë genjeshtra dhe shpifje mund të ndikojnë për t’i ulur reputacionin dikujt apo të shtiren. Për fat të keq, njerëz të tillë ekzistojnë.

Janë disa shenja që tregojnë se keni të beni me njerëz me zemer të keqe. Njerëzit me zemer të keqe janë profesionistë për të krijuar kaos dhe grindje.

Njerëz të tillë ndrýshojnë faktet dhe i tentojnë që të gjitha mënyrat që tju nxjerrin juve fajtorë edhe për gjërat më të vogla.

Mashtrojnë dhe harrojnë të thonë të vertetën pasi bota e tyre ushqehet vetëm me iluzione të rreme dhe mashtrime.

Genjejnë, krijojnë një ambient toksik dhe shumë të demshem, duke krijuar vetëm histori, trillime apo fjalë pa peshë të mbushura vetëm me të pa verteta.
Shmangin marrjen e përgjegjësive, fshihen në vetveten e tyre dhe nuk i ke në asnjë moment në krahë për tu kerkuar një ndihmë sado të vogël.

Mohojnë të vertetën, duke tentuar të krijojnë fakte të rreme dhe duke krijuar rrethana ku njerëzit do të beheshin shumë konfuz.

Mbajnë informacionet për vete. Jeta e tyre është iluzion dhe ushqim i shpiitit për ta janë vuajtjet e njerëzve të tjerë.

Njerëzit me zemer të keqe shpesh luajnë me simpatitë e njerëzve shpirtmirë me qellim mashtrimi.

Kerkojnë dhembshuri, por ata vetë nuk ofrojnë. Kerkojnë ngrohtësi, falje dhe intimitet nga personat te të cilët kanë gabuar pa kurrfarë empatie ndaj dhimbjes që i kanë shkaktuar.
Dhe pa qëllim të vertetë të perpiqen të permirësojnë atë që kanë berë apo të përpiqen të kthejnë besimin e humbur.

Nuk kanë ndërgjegje dhe nuk dinë çfarë është keqardhja. Madje as që kanë ndërmend të përpiqen të luftojnë kundër ligësisë së tyre, (në fakt, kenaqen me të) dhe gjithnjë nën maskën e një karakteri të caktuar fisnik.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...