Aktori shumë i dashur për shqiptarët jep lajmin e trishtë! Sëmundja e vështirë e detyron të tërhiqet nga aktrimi

Aktori i njohur, Bruce ëillis, shumë i njohur edhe i dashur edhe për publikun shqiptar

do të largohet nga aktrimi për shkak të diagnostikimin me sëmundjen e quajtur, afazi.Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij përmes një postimi në Instagram:

“Për mbështetësit e mrekullueshëm të Bruce, si familje ne donim të ndajmë se Bruce ynë i dashur ka përjetuar disa probleme shëndetësore dhe së fundmi u diagnostikua me afazi, e cila po ndikon në aftësitë e tij njohëse.

Si rezultat i kësaj dhe me shumë konsideratë, Bruce po largohet nga karriera që ka shumë domethënie për të”. Por çfarë është sëmundja e afazisë dhe pse konsiderohet shumë e vështirë?Sëmundja e afazisë është një gjendje e cila largon aftësinë për të komunikuar.

Ajo mund të ndikojë në aftësinë e të folurit, të shkruarit dhe të kuptuarit të gjuhës.Bruce ëillis është i njohur për një karrierë të gjatë në Hollyëood, për mbi shtatë dekada, duke luajtur në role kryesore në filmat të shumtë si:

“Die Hard”, “Armadeddon”, “Pulp Fiction”, “The Fifth Element”, “The Sixth Sense”, “12 Monkeys and Sin City”, etj.Një lajm me të vërtetë shumë i hidhur ky për aktorin që ka miliona fansa në gjithë botën dhe do jetë një mungesë e madhe për kinematografinë tani e tutje.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img