SHKODËR, RRITET ÇMIMI I BUKËS, QYTETARËT BLEJNË MË TË LIRËN

Nga Nereida Vitoja:

 

Pavarësisht rritjes së çmimit, qytetarët nuk mund të heqin dorë nga konsumimi I produktit kryesor në tryezat e tyre. Të detyruar për ta blerë pavarësisht çmimit, ata thonë se kjo që po ndodhë është abuzim ndërsa thonë se blejnë bukën atë të lirën.

 

Çmimet e larta me të cilat po shitet buka ndryshojnë në varësi të furrës që I prodhon.

 

Kjo gjë I ka bërë qytetarët shkodranë të blejnë bukën vetëm në ato vende ku shitet më lirë, si e vetmja mënyrë për të kursyer dhe për të përballuar shpenzimet në këtë kohë kur rritja e çmimeve nuk po kursen asnjë familje.

 

Tjetër ofertë e çmendur për Luizin: Ja sa qindra mijëra euro do fitonte ai nëse vendos të dalë sot nga BBV…

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

Plot surpriza ju presin! Horoskopi për muajin shkurt, 2023

Dashi   Në këtë muaj, jeta juaj do pësojë goxha ndryshime. Lëreni pas të shkuarën dhe mendoni vetëm për të ardhmen. Nëse jeni në një lidhje...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME