Pas largimit si kryetar i PD, Lul Basha nis punën për të krijuar një parti të re!

Dorëheqja si kryetar i Partisë Demokratike e la Lulzim Bashën pa një zyrë në selinë blu, pasi zyrën e kryetarit që e mbajti për rreth 9 vite e zbrazi ditën e djeshme.

 

Ndërkohë, burime për mediat bëjnë me dije se ai ka marrë një tjetër zyrë jashtë selisë së Partisë Demokratike. Zyra e re është pranë qendrës “Torre Drin”, në afërsi të selisë së PD-së, ku Basha do të zhvillojë mbledhjet e ardhshme me të besuarit e tij dhe pritet të krijojë partinë e re.

 

Lulzim Basha dha dorëheqjen si kryetar i PD-së pas presioneve të shumta nga Grupi Parlamentar dhe Kolegji i Kryetarëve, pas disa humbjeve radhazi në zgjedhje. Në deklaratën e tij, ai tha se po bënte një hap pas për të bashkuar demokratët.

 

Largimi i Bashes nga posti i kryetarit te PD erdhi pas humbjes se radhes ne zgjedhjet e pjesshme vendsore te 6 marsit, ku jo vetem qe s’fitoi asnje nga 6 bashkite, por ne pese prej tyre doli force e trete.

 

Pas humbjes se fundit, Bashen e braktisen edhe ata qe deri pak me pare ishin krahu i tij i djathte si Grida Duma, Ervin Salianji, Gazment Bardhi etj.

 

Ende nuk dihet si do te quhet partia e re e Bashes, por zerat lart e poshte thone qe do jete nje parti me fryme amerikane dhe me model perendimor.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...