“Ja kush i kontrollon liderët” Befason Alfred Cako: Nuk është e vërtetë që sistemi demokratik zgjidhet përmes votës

Konsipiracionisti Alfred Cako njihet për teoritë e tij ndryshe.

Të njëjtën gjë ka bërë edhe sot në programin “E Diell”.

Ai ka deklaruar se shumica e liderëve kontrollohen dhe përgatiten nga elitat botërore.

“Duke se sistemi është demokratik dhe zgjidhet përmes votës, por nuk është e vërtetë. Një pjesë e liderëve monitorohen dhe kontrollohen nga elitat botërore.

Këta kanë mekanizma të tillë që të detyrojnë të rrish në lojë ose të ndalesh në lojë”, shprehet Cako.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...