Foto që çmendi miliona njerëz: Vetëm 3% e njerëzve mund ta shohin gruan e fshehur në foto

Një seri fotografish nga artisti gjerman Jorg Dusterwald ka tërhequr shumë vëmendje prej vitesh.

 

Edhe pse këto nuk janë iluzione optike klasike, Dusterwald, i cili është një mjeshtër i “artit të trupit” (pikturimi i të gjithë trupit), gjithmonë arrin t’i çmendë të gjithë.

 

Nuk është çudi, sepse ai e solli në perfeksion pikturën e trupit të modeleve të tij dhe i gjithë truku është të bashkoni plotësisht personin që kërkoni me mjedisin tuaj.

 

Dhe prej vitesh, një nga problemet e mëdha ka qenë se si të gjesh shpejt një grua të fshehur në një foto të një peizazhi vjeshtor.

 

Pak ndihmë, kushtojini vëmendje pjesës së poshtme djathtas të fotos.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME