Nervozohet Erion Braçe: Keni ngritur çmimin e kafes, na zhvatët…

Ish zëvendës kryeminisri i Shqipërisë, tashmë thjesht deputet, Erion Braçe, ka publikuar një video në rrjetet sociale dhe ngre zërin ndaj pronarëve të kafes, të cilët ditët e fundit kanë rritur çmimet.

 

Ai e quan rritjen e çmimit të një filxhani kafeje si zhvatje dhe asgjë më shumë, sepse sipas tij nuk kanë arsye pse ta bëjnë këtë gjë sepse nuk është se kanë harxhime si produktet e tjera.

 

“Edhe çmimin e një filxhani kafeje e rritet? Nga janari e ketej, cmimi i nje kg kafe ardhur nga Italia, eshte rritur me 150 leke, vetem 150 leke. Pra, me 1.25 leke per nje filxhan kafeje, vetem 1.25 leke!

 

Nese e shisnit ne periferi te Tiranes me 50 leke nje filxhan kafeje, duhet ta shisni me 51.25 leke; Nese e shisnit ne qender te Tiranes me 70 leke nje filxhan kafeje, duhet ta shisni me 71.25 leke.

 

Çfare ka ndodhur me ju qe po e shisni filxhanin e kafese ne periferi me 70 leke e ne qender me 90 leke? Ju eshte rritur edhe juve cmimi i hekurit, cimentos, betonit?

 

Apo cmimi i vajit, orizit, sheqerit, miellit, makaronave, vezeve, pulave etj? Zhvatje, asgje tjeter”, shkruan deputeti Erion Braçe. Sikur të mos mjaftonin vaji, orizi e gjithë produktet ushqimorë, tani rritet edhe cmimi i kafesë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME