Berisha “fal” Bashën pas dorëheqjes: Nuk do ta quaj më …

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar vendim të duhur atë të Lulzim Bashës për t’u dorëhequr nga posti I kryetarit të PD-së.

Ndërsa theksoi se kjo ndodhi jo për shkak të vendimit të 9 shtatorit, por për shkak të humbjeve të njëpasnjëshme, Berisha tha se tani nuk do ta quajë më Bashën deputet Brava.

“Zoti Basha dha dorëheqjen, mori përsipër të gjithë pasojat e kursit që zgjodhi. Në fakt dorëheqja e tij nuk lidhet vetëm me 9 shtatorin, por ajo ka si background serialin e humbjeve të njëpasnjëshme. Unë nuk kam pse t’i them më deputeti Brava, do t’i them deputeti Basha”, tha Berisha.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...