Heq gjoksin dhe kthehet nga vajzë në djalë, historia e 29 vjeçarit nga Tirana që nuk hipën dot në autobuz nga ofendimet

I ftuar në “Goca dhe Gra” ishte 29-vjecari nga Tirana, David, i cili rrëfeu se po punon që të rikthejë identitetin e tij pasi ka lindur femër, por ndihet mashkull. Për këtë ka bërë ndërhyrje për të hequr gjoksin dhe së shpejti do të nisë aplikimin e testosteronit.

 

Në rrëfimin e tij, ai tregoi se doli haptas në Tik Tok por vendosi t’i bllokojë komentet në rrjete sociale sepse merrte ofendime nga më të ndryshme, gjë që ndikoi në gjendjen e tij psikologjike.

 

David: Unë jam i pari trans-burrë i hapur publikisht. Konfuziteti më i madh ka qenë për mjekrën. Duke qenë se dua të kthehem krejtësisht djalë, kam hapur edhe gofundme. Që kur kam dalë haptasi, jam i lumtur me jetën time.

 

Një transgjinor e kupton që herët fare. Unë e kam ditur që fëmijë. Një pjesë e transave gra e kuptojnë me makeup, ndërsa për burra, edhe unë e kam pasur vështirësi të njoh të tjerë trans burra në Shqipëri.

 

Prej një viti kam dalë haptas përmes TikTok, por i kam mbyllur komentet se merrja shumë ofendime. Kam hequr gjoksin, unë e kam bërë me Turqi.

 

Megjithatë Davidi ende edhe sot nuk hipën në autobus e vazhdon të ofendohet në rrugë, por ai është i kënaqur me zgjedhjen që ka bërë dhe ndihet shumë rehat me veten.

Zbulohet skenari i fshehtë i Luizit pse nuk po e puth Kiarën, po e luan mendsh produksionin e BBV

Që nga data e nisjes dhe deri më tani polemikat që krijohen nga banorët e “Big Brother VIP2” kanë transmetuar emocione të forta, ku...

Çfarë po ndodh? Rama me probleme shëndetësore, mungon në eventin e rëndësishëm

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, gjatë fjalës së tij në mbrëmjen Gala e më të mirëve të 2022 për futbollistet dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...