“Pija gjakun këtij populli” – Kush është shqiptari që i bën thirrje Ramës që të rrisë çmimet?

Mbrëmjen e djeshme (19 mars) në emisionin e të shtunave mbrëma, tashmë traditë në vitin e dytë radhazi, prej orës 23:00, në #Expuls ndër të tjerë në larmishmërinë e personazheve ishte edhe mashtruesi Ledion Muçaraku, ish i burgosur për mashtrim.

 

Gjatë debatit me boksierin Klevis Çela, Muçaraku i bëri thirrje Ramës qe të rrisë çmimet e ushqimeve në vend si edhe të mos ul çmimin e naftës, kjo ne një kohë ku në vend behën protesta për agravimin e çmimeve, si në shportën ushqimore familjare dhe ato të hidrokarbureve.

 

Sherr me sende të forta e armë në Kombinat, ndërhyrja e policisë shmang përshkallëzimin e konfliktit

 

Kjo gjë, sipas Muçarakut, sa më keq ta keqtrajtosh popullin, aq më shumë të do. Të këtë të drejte vallë?

 

Përgjegjësia autoriale e artikullit: Redaksia e emisionit #Expuls

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img