Mashtruesi më i famshëm në Shqipëri i bën thirrje Edi Ramës: Mos bëj gabim të ulësh çmimet! Këtij populli…

Qytetarët shqiptarë po ankohen për ditë për cmimet e shtrenjta të të gjitha produkteve, ndaj janë bërë edhe protesta vazhdimisht këto ditë.

Pakënaqësia ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama sa vjen e rritet, pasi konsiderohet si përgjegjësi kryesor për mos menaxhimin si duhet të situatës.

Mirëpo, ka dhe nga ata që mendojnë ndryshe dhe i bëjën thirrje kryeministrit Rama të mos i ulë cmimet, por t’i ngrejë akoma dhe më shumë.I tillë është edhe Ledion Muçaraku, që njihet ndryshe si mashtruesi më i famshëm në Shqipëri. I ftuar së fundmi në emisionin “Expuls” ka kërkuar kryeministrit Rama që të mos ulë çmimet.

Ai më tej i ka dhënë edhe një “këshillë” miqësore sipas tij Ramës duke i thënë se “këtij populli piji gjakun, që të të duan më shumë”.“Edi Rama të bëj thirrje mos e ul çmimin e naftës, mos i ul çmimet e ushqimeve. Këtij populli piji gjakun që të të dojë fort. Ngriji çmimet Edi Rama, mos bëj gabim t’ja ulësh”, tha ai.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img