Martohet biznesmeni i njohur shqiptar, dasmë gjigante! Leku fluturon në ajër

Një dasmë e madhe mblodhi mbrëmë në New York emra të njohur të shoubizit shqiptar dhe jo vetëm. Sipërmarrësi i njohur shqiptar, Lionel Dreshaj,i njohur për bizneset e tij në fushën e telekomunikacionit, kurorëzoi dashurinë disavjecare me partneren e tij Seida, në një dasmë gjigante.

 

Në një event përrallor me më shumë se 800 të ftuar, dasma e Lionelit dhe Seidës sipas traditave shqiptare do të mbahet mend gjatë nga të gjithë ata që ishin të pranishëm.Mes yjeve që performuan ishin Labinot Tahiri, Yllka Kuqi dhe Threedots.

 

Dasmës iu bashkëngjit dhe Flori Mumajesi i cili performoi hitet e tij për çiftin bashkë me dyshen e pandashme Brunon dhe Klajdin.Një pjesë shumë të mirë të atmosferës e kanë ndarë në rrjete sociale moderatorët Liberta Spahiu dhe Alaudin Hamiti, të dy të ftuar bashkë edhe me bashkëshorten e Dinit, Yllkën.

 

Ngjyra e zezë ka qenë e zgjedhura për veshjet e prezantuesve ku për fustanet e Libertës dhe Yllkës është përkujdesur stilisti i mirënjohur Valdrin Sahiti.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img