Pupupu është t’ia marrësh me oi…”, Aida Shtino shpërthen keq ndaj ministres së qeverisë Rama

Gazetarja Aida Shtino ka dalë me një reagim të revoltuar pas deklaratës që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’ ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj.

 

Ministrja Ibrahimaj u shpreh se për të mos u konsideruar i varfër, sot një person duhet të fitojë diku tek 130-140 Euro në muaj në Shqipëri.

 

 

Postimi i plotë:

Ja dhe gjeraqina e rradhes..

 

Ku jeton kjo mor aman , tundeni pak qe te ftillohet se e ka humbur fillin….

 

Ah mjere ne per keto….te ngelesh ne doren e ketyre….pupu eshte per tia mare me oi…

 

Ku jane ata trushkulurit qe vene votojne keto ku????

 

Si nuk e kuptojne qe po vene ne krye injorantet….po nuk u ngopet me Lenka Cukon o te mjere e gjithe ata duduket qe udhehoqen popullin per 50 vjet dhe e cuan popullin tek tolloni….kaq shume ju pelqen tolloni dhe skamja….?

 

Sinqerisht nuk ju kuptoj me…..

 

Ketu kam nje fjale me opoziten e humbur por “qe nuk humb” :

 

Turp tiu vije qe e late kete vend ne doren e ketyre qe nuk ja kane haberin jetes se popullit ! Turpi ju ngelet juve jo atyre, sepse ata gjejne e prandaj bejne…

 

Ketu jo protesta , por ketu duhet revolucion mendor kur degjon keto

 

gjeraqina si flasin dhe kur shikon si jeton populli i shkrete qe i voton se mendon se do tiu hedhin nje kafshate….sinqerisht eshte per te qare me oi……

 

 

TE TJERA

spot_img