Nga dielli te ngricat, çfarë pritet të sjellë fundjava dhe si nis java e re në Shqipëri

Vendi në fundjavë edhe gjatë ditës së hënë do të jetë në ndikim të vlerave të larta të presionit atmosferik e për pasojë edhe të motit të qendrueshëm.

 

Orët me diell do të jenë mbizotëruese por në zonat jugore e juglindore të vendit do të ketë vranësira të cilat hera herës do të marrin karakter të dendur.

 

Era do të fryjë me drejtim verilindje-lindje e lehtë e mesatare në brigjet e Adriatikut. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë.

 

Temperaturat do të pësojnë rënie në orët e mëngjesit duke sjellë ngrica në rrugë.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img