“Po e përdhunonte”, Vangjeli bën deklaratën e papritur: Më erdhi keq kur pashë çfarë i bënte Duma-Bashës …

Analisti Lorenc Vangjeli deklaroi se situata në PD është mjaft e rëndë.

Ndërsa diskutohej ‘Ultimatumi i Grida Dumës’, Vangjeli tha se i vinte keq se si po trajtohej Basha nga ish-nënkryetarja e tij para Kuvendit.

Sipas tij sot ajo që është më shqetësuese nuk është kryetari i ri, por fati i Partisë Demokratike.

“Ndjeva keqardhje për Bashën kur e pashë si e përdhunonte Grida Duma në oborin e PD. Ta kishte thënë një vit më përpara. Po mbushim një vit nga prilli, ku vaji i kandilit i zotit Basha ishte fikur dhe vetëm naivët dhe servilët nuk e shihnin. Nuk di ku ta fus këtu zotin Berisha.

Në PD po kërkojnë dëshpërimisht një fitore, kanë gjetur prenë e re, kryetarin e partisë në dispozicion. Këtu nuk ka fitore mes tyre. Janë të gjithë të humbur. Brohoret zonja Duma që deri dje betoheshin për kokën e kryetarit. Ajo që më shqetëson nuk është as fati i kryetarit dhe as ai që do të vijë nesër.

Ajo që më shqetëson është fati i PD. Sot kjo parti i ngjan një gruaje që ngrohet e dëshpëruar nga shtrati i të shoqit dhe i thotë ç’ke ti se herën tjetër do të jetë më mirë”, tha Vangjeli.

Asnjë femër nuk duhet të injorojë në të përditshmen e saj 4 simptomat e atakut kardiak

Ataku kardiak është një prej shkaktarëve kryesorë të vdekshmërisë në vende të ndryshme. Kjo sëmundje ka përparuar ndjeshëm vitet e fundit duke ngritur alarmin...

Plot surpriza ju presin! Horoskopi për muajin shkurt, 2023

Dashi   Në këtë muaj, jeta juaj do pësojë goxha ndryshime. Lëreni pas të shkuarën dhe mendoni vetëm për të ardhmen. Nëse jeni në një lidhje...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME