Biznesmeni gay reagon për arrestimin e Elsa Lilës: Turpëroi gjithë shqiptarët, s’më ka pëlqyer asnjëherë

Biznesmeni shqiptar që jeton prej disa kohësh në Amerikë, Elton Ilirjani ka reaguar mbi ndalimin e bujshëm të këngëtares Elsa Lilës.

Biznesmeni shqiptar përmes një postimi të bërë në llogarinë e tij në Instagram, Ilirjani shprehet se Lila nuk ka turpëruar vetëm veten, por të gjithë shqiptarët e suksesshëm nëpër botë.

Gjithashtu, ai bën thirrje televizionit kombëtar shqiptar RTSH-së dhe instuticioneve përgjegjëse t’i heqin menjëherë çmimet e dhëna në festivalin e Këngës.

“Meqë kjo artistja Elsa Lila nuk është se turpëroi vetëm veten e saj, por gjithë ata shqiptarë të sukseshëm nëpër botë, autoritetet shqiptare të artit RTSH dhe institucione të tjera përgjegjëse duhet t’i heqin menjëherë çmimet e dhëna në festivalin e këngës në RTSH!

Kjo praktikë distancimi ndiqet rregullisht nga institucionet ndërkombëtare të artit botëror. Kuptohet, nëse në Shqipëri kjo gje shihet si problem madhor për shëndetin e të rinjve“, shkruan biznesmeni në Instagram.

Madje ai e shprehu hapur se nuk e ka pëlqyer kurrë këngëtaren e njohur shqiptare. ‘’Asnjëherë nuk e kam pëlqyer as si artiste, as si person. Në Shqipëri nuk ka artista! Artistat mbrojnë kauza! Artistat mbrojnë liri’’, ka shkruar ai.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME