Alfred Cako bën deklaratën e bujshme: Edi Rama merr postin më të lartë te lakmuar nga liderat boteror

Konspiracionisti Alfred Cako ka habitur me deklaratën e tij të fundit.

Cako tha se kryeministri Edi Rama po kërkon t’i zërë vendin Stoltenberg. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg mori postin e kreut të NATO-s në tetor 2014 ndërsa mandati i tij është deri në fund të shtatorit 2022.

“Stoltenbergut i mbaron mandati në shtator të vitit 2022. Rama përvec pozicionit si kryeministër i Shqipërisë gjatë takimit me Blinken në Amerikë do të diskutojë për mundësinë për t’u bërë kreu i NATO-s, një post i lartë dhe shumë prestigjioz”, tha Cako.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img