“Zbërthehet” Berisha: Do të jem në koalicion me LSI, Meta do të ketë vendin e tij në opozitë

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se në opozitë do të jetë në koalicion me Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Ai tha ndër të tjera në RTV Ora se presidenti i vendit Ilir Meta do të ketë rolin e tij në opozitë dhe se ky koalicion është për të çmontuar regjimin e Edi Ramës.

“Unë jam dhe do të jem për një aleancë me LSI. Ka që nuk e pëlqejnë por interesi për të çmontuar regjimin është më i madh se problematikat që dalin nga koalicioni.

Meta do të ketë rolin e tij në opozitë, është faktor që do të merret me forcimin e opozitarizmit, nuk them gjë tjetër veç saj. Qëndroj i vendosur për të bërë gjithçka për luftën korrupsionit”, është shprehur Berisha.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...