“Kujdes fëmijët dhe rininë, shejtanët i kanë shpërvjelur mëngët”

Me anë të një video mesazhi drejtuar të gjithë prindërve, myftiu i Shkodres imam Muhamed Sytari, i ka bërë thirrje atyre që të kujdesen më shumë për fëmijët e tyre.

Duke iu kujtuar të gjitha sfidat që ka rinia sot dhe vështirësitë, Sytari thotë se prindërit duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje fëmijëve dhe ti lënë gjërat e tjera të parëndësishmë.

Imam Sytari ka publikuar videon në rrjete sociale duke e titulluar “Katër puthje për fëmijën tënd”, teksa e shoqëron edje me këtë koment të shkurtët:

“Reklamimi në masë dhe pa skrupuj i imoralitetit dhe shthurrjes, është alarm i madh që duhet të zgjojë vëmendjen e çdo fisniku! Kujdes fëmijët dhe rininë, shejtanët i kanë shpërvjelur mëngët!?”, shkruan Sytari.

Shkodra Web

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME