“Sapo më njoftuan se autokolona nga Bjellorusia është afër…”/ Blendi Fevziu zbulon live mesazhin që i ka ardhur në telefon

Në Bjellorusi, një kolonë e madhe e pajisjeve ushtarake është parë në tranzit drejt kufirit me Ukrainën.

 

Kjo u raportua nga agjencia ukrainase UNIAN, duke cituar një video të një dëshmitari në vend. Këtë lajm e ka njoftuar edhe gazetari Blendi Fevziu live në Opinion.

 

“Kolona armike nga Bjellorusia po i afrohet kufirit ukrainas”, nënvizojnë mediat ukrainase, duke saktësuar se “në video shfaqen kamionë ushtarakë dhe mjete të tjera të blinduara.

 

Përpara kolonës ka një automjet të shënuar me shkronjën “V”, që mund të tregojë – vazhdon ai – lidhjen e tij me Forcat e Armatosura Ruse.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img