Panik! Avioni i linjës Tiranë-Vjenë pëson defekt në ajër, pasagjeri: Pamë vdekjen me sy!

Një ngjarje që shkaktoi mjaft panik raportohet të ketë ndodhur gjatë ditës së djeshme në avionin e linjës Vjenë-Tiranë.

 

Një qytetar shkruan se pak minuta pasi avioni është ngritur në ajër, ka pësuar një defekt të rëndë në njërin nga motorët, duke bërë kështu që të qëndrojnë për 40 minuta në ajër. Avaria ka shkaktuar jo pak panik tek pasagjerët (në bord ishin 229 persona). Mirëpo pilotët ia kanë dalë që ta ulin pa problem avionin dhe kanë shpëtuar mrekullisht.

Qytetari shkruan:

Mirmbrema. Sot nje dram gjate fluturimit nga vienna ne tiran avioni. Avioni ishte gati te perplaset per 40 min kemi qendru ne ajer me 1 motor dhe jemi me fat qe jemi gjall prej piloteve.

Zoti na ka rujt te gjithve. Kemi pare vdekjen me sy. Ishte nuk e di nje tmerr i verte nga momenti ne moment prsnim te perplasemi

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME