“Ai është një kockë e vjetër e të dy palëve”, juristja zbulon EMRIN e politikanit që mund të bashkojë PD-në

Juristja Brizida Gjikondi shprehet se nga zgjedhjet e 6 marsit lexoi më shumë demokratët gri, ku 10 mijë demokratë më pak votuan në Shkodër.

Sipas saj, politikani që mund të bashkojë PD-në është Alibeaj.

“Nuk është pak. 30% u votua gjithsej në këto zgjedhje. Pati bojkotim të madh dhe nga e majta dhe nga e djathta. Atë që i bëri PD-së në shtator Basha, ishte fitore e madhe, shkulja e berishizmit nga partia.

Do të doja që Lulzim Basha të mos e vazhdonte. Për sa kohë i kanë dalë kundër njerëzit e tij më të afërt, për më tepër që e akuzojnë si shkaktar të rezultatit të 6 marsit.

E vetmja gjë që ka thënë Basha të saktë, është që duhet një strategji për të dalë. Si personazh më përbashkues shoh Alibeaj, sepse është një kockë e vjetër e të dy palëve.”, u shpreh Gjikondi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME