Një tjetër detyrim? Rama tregon çfarë do ketë të shënuar tjetër në faturën e energjisë elektrike muajin e ardhshëm

Në takimin me biznesin e vogël, për shpjegimin e “Paketës së Rezistencës”,

kryeministri Edi Rama deklaroi se fatura e ardhshme e energjisë elektrike do të shkojë në shtëpitë e qytetarëve me një shtesë të paprecedentë.

Në vend të numrit të kilovatëve të shpenzuar dhe kostos që duhet të paguajë, fatura do të ketë edhe shifrën që subvencionon qeveria nga çmimi.

“Në faturën e ardhshme do të keni mundësi të shikoni edhe mbrojtjen nga qeveria.

Do keni çmimin real dhe çmimin e mbrojtur, vetëm për ta parë”, tha kryeministri.

Çfarë po ndodh? Rama me probleme shëndetësore, mungon në eventin e rëndësishëm

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, gjatë fjalës së tij në mbrëmjen Gala e më të mirëve të 2022 për futbollistet dhe...

Horoskopi ditor, e shtune date 28 janar 2023

Dashi   Hëna e shenjës së Demit, ju ofron siguri materiale por edhe emocionale, besim dhe stabilitet. Me financat do merreni pak me shume, duke zgjidhur...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...