DJALI I ISH-KRYEMINISTRIT TË PD ME MAKINË 200 MIJË EURO, NË KRYE TË PROTESTËS PËR ÇMIMIN E NAFTËS

Prej disa ditësh në Tiranë me të drejtë janë duke u mbajtur protesta kundër rritjes së çmimit të naftës.

Në shesh kanë dalë qindra qytetarë.

Por duket se kjo protest po përdoret ca për politikë e ca për promovim të figurave anonime.

P.sh, në krye të protestës është një personazh qesharak dhe anonim, që njihet thjesht si djali i Aleksandër Meksit.

Ai quhet Redon Meksi dhe bashkë me të vëllanë, Endri Meksin, që kanë përfituar nga vjedhjet e të atit kur ishte kryeministër, kanë në garazh makina që shkojnë nga 200 mijë euro.

Pra këta që kanë makina 200 mijë euro, janë në krye të protestës për rritjen e çmimit të naftës.

Ironia është se ata marrin miliona euro në vit, nga kontratat me Qeverinë, falë bizneseve të tyre dhe lidhjet me vëllain e Edi Ramës, Olsi Ramën.

Pjesmarrja e tyre në protestë ka veç një qëllim, si të promovohen, që nesër të mos njihen thjesht si djemtë e hajdutit Aleksandër Meksit, apo djemtë e Dhuratës, të cilën e njeh gjithë Tirana si qeflleshë e djemve të rinj dhe të bëshëm.

Ndaj, kur t’i shihni në protestë, thjesht injorojini dhe fishkëllejini e pështyjini kur të dalin aty e të dalin të flasin si hallexhinj.

Ata kanë të tjera halle me ato të qytetarëve.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img