“Fevziu është zënë rob në Ukrainë”, moderatori i njohur reagon pas fotos virale në rrjet

Pak ditë më parë Blendi Fevziu publikoi një foto nga Lviv, qytet në Ukrainë, duke marrë të gjithë vëmendjen e publikut. Që nga ai moment në rrjete sociale kanë qarkulluar lajme, madje dhe meme të ndryshme, një prej të cilave i ka rënë në sy gazetarit.

 

Memeja në fjalë është një fotoshop i Blendit në ushtrinë e Ukrainës. Gazetari e ka publikuar në llogarinë e tij dhe e ka marrë më shumë sportivitet.

 

“Me ne fund mora vesh nga lajmet qe jam zene rob ne Ukraine. Sic e shihni barku nuk le fare vend per performance ushtarake. Pa llogarit mungesen e flokeve qe ben te te thaje koka nga i ftohti.

 

Gjithsesi zgjidhja me e mire e luftes do kishte qene qe ruset te dorezonin vertet armet dhe te refuzonin te luftonin kunder nje vendi me te cilin kane qene per vite vellezer dhe ndaj te cilit po kryejne nje agresion duke shkelur cdo traktat dhe te drejte nderkombetare. Dhe duke marre njekohesisht ne qafe edhe miliona ruse te thjeshte qe jane kunder kesaj lufte”, ka shkruar ai.

XHUBLETA NË UNESCO, MALËSORJA: KRENARE, 150 VITE QË E KAM

Nga Senad Nikshiqi   Që prej 29 nëntorit të këtij viti xhubleta shqiptare, një veshje tradicionale e Malësisë së Madhe është e mbrojtur nga UNESCO,...

I gjeti motra një burr milioner/ Valbona trondit te Arditi: E ndava, ai më kerkonte…

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” në Tv Klan solli një përballje midis dy motrave. Shkak për mosmarrëveshjet midis tyre është bërë martesa...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...