RAMA NDAN PAMJE NGA SHKODRA

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga Shkodra, ku janë kryer një sërë investimesh të rëndësishme urbane.

Ndryshe nga pushteti lokal ku pothuajse asnjëherë nuk promovohet qyteti apo atraksionet lokale, Rama publikon shpesh pamje nga veriu i vendit.

 

“Mirëmëngjes nga Shkodra e dashtun”, tha Rama, ndërsa ndau pamjet e realizuara nga Terenc Pepa.

 

Nga rruga e perfunduar e Thethit dhe agroturizmi, te restaurimi i Xhamisë së Plumbit, janë disa prej investimeve që do zhvillojnë potencialin turistik në Shkodër.

 

Ndërkohë qeveria ka investuar për shndërrimin e zonës së Shirokës dhe bregut perëndimor të liqenit të Shkodrës në një destinacion të mirëfilltë turistik, që ofron hapësira urbane dhe natyrore të dedikuara për të gjithë të apasionuarit pas natyrës, historisë apo sportit.

 

 

https://fb.watch/buYkRorG7w/

TE TJERA

spot_img