E dhimbshme! Prej vitesh vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta aktorja e njohur (EMRI)

Aktorja famshme amerikane Sally Kellerman ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare.

 

Sipas djalit të aktores, karriera e së cilës zgjati për më shumë se gjashtë dekada, njoftoi se Kellerman ishte diagnostikuar me dementia në vitin 2017 dhe gjendja e saj shëndetësore përgjatë dy viteve të fundit ishte përkeqësuar.

 

 

Jack u shpreh se për herë të fundit e takoi mbrëmjen e së mërkurës, kur i dha edhe lamtumirën.

 

Sally Kellerman luajti rolin e Margaret “Hot Lips” Houlihan në filmin M*A*S*H të Robert Altman të vitit 1970 dhe u nominua për Oscar dhe Golden Globe.

 

Pas M*A*S*H, ajo u shfaq në një sërë projektesh të regjisorit, duke përfshirë filmat Brewster McCloud, Welcome to L.A., The Player dhe Prêt-à-Porter.

 

 

Sally gjithashtu luajti në “Back to School” të vitit 1986, rolin e të dashurës së komedianit Rodney Dangerfield.

 

“Unë dola nga barku duke kënduar dhe aktruar”, tha Sally në një intervistë kohë më parë.

“Kënga Magjike 2022”, triumfon Marsela Çibukaj!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Nuk gjen dot burrë, edhe pse ka qenë Miss Anglia: “Askush nuk më do, as në aplikacionet e takimeve”

Ish-Miss Britania e Madhe, e cila pavarësisht bukurisë së saj nuk mund të gjejë dashurinë. Si është e mundur? Mund të ketë shumë arsye,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME