Po shpërndahet gjithandej, del kopja e skenarit të BBV! Fituesi është Iliri (foto)

Televotimi është hapur vetëm për dy finalistët e që janë Iliri dhe Donaldi. Publiku po vazhdon të votojë, ndërsa një fotografi po qarkullon në rrjete sociale e cila paraqet një version nga skenari i natës finale, por nuk dihet se sa mund të jetëi saktë

Krahas të tjerave, aty është shënuar edhe emri i fituesit e që është balerini, Ilir Shaqiri. Megjithatë, kjo mund të jetë vetëm një aludim sepse githçka mund të ndryshojë në momentin e fundit.

Theksojmë se, për momentin, Iliri po merr befasinë e tij nga “Vëllai i Madh” i cili dha një performancë të jashtzakonshme duke vallëzuar balet bashkë me nënën e tij e cila u rikthye në skenë baleti pas 30 viteve.

Pak me pare Iliri mori surprizen me te bukur ne jete. Pa e ditur se ku po shkonte, Iliri u nis drejt surprizës që do të emociononte atë dhe gjithë të tjerët. Krejt papritur, Ilir Shaqiri e gjen veten para Teatrit të Operës dhe Baletit dhe i shoqëruar nga Eno Popi,

sheh të atin teksa e priste i ulur në platenë e nderit. I përlotur, balerini ngjitet në skenën e teatrit dhe teksa bisedonte me Enon, dyshes i bashkohet sopranoja Inva Mula.

Qershia mbi tortë ishte ardhja e nënës së Ilirit e cila kërceu me të Valsin e Lumturisë, kënduar nga gjigantja e skenes Inva Mula.

TE TJERA