Kush fshihet pas dënimit të Saimir Tahirit? Ish-prokurori bën deklaratën ‘bombë’!

Ish-prokurori Gentian Trenova ka komentuar dënimin me 3.4 vite burg të ish-ministrit Saimir Tahiri.

Ai u shpreh se atë e prangosi drejtësia e re, për të cilën ai bëri aq shumë propagandë.

Por sipas Trenovës, ndërkombëtarët nuk janë të kënaqur me dënimin e tij, pasi ata presin të arrestojnë peshq të mëdhenj.

Komentet ai i bëri në MCN ku ishte i ftuar.

“Është dënim nga një drejtësi e re për të cilën ai vetë luftoi për ta pasur këtë drejtësi dhe përfundoi në burg nga ajo drejtësi e re për të cilën luftoi aq shumë dhe bëri propoganda për ta pasur. Sa i përket vendimit për burg të Tahirit nuk dua të komentoj nëse është i drejtë apo i pa drejtë,

por shteti shqiptar, institucionet kanë treguar se mund të arrestojnë një person të fuqishëm në pushtet dhe e gjithë kjo ka pasur si synim për të arritur te peshqit e mëdhenj. Tahiri është lënë në gjendje të lirë për tu burgosur për të treguar se u arrit ky qëllim, por të huajt nuk janë të kënaqur me këtë, ata duan arrestime për më të mëdhenj.”, u shpreh ai.

E rende ne Vau Dejes, gjendet i vetvarur 52 vjecari…

Vau i Dejës/Informacion paraprak   Më datë 21.03.2023, rreth orës 12:05, në fshatin Shelqet, Vau i Dejës, në banesë, është gjetur i pajetë, dyshohet i vetëvarur...

“Bashkë ose asnjëri në finale”! Çfarë po planifikon Luizi për Kiarën?

Luiz Ejlli sërish ka përsëritur faktin që nëse del Kiara Tito nga shtëpia, do dalë edhe ai. Teksa po bisedonin në suitë, këngëtari i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME