U kap “mat” duke komunikuar me Nikollën dhe Manjën në celular, ja çfarë thotë Flamur Noka

Pas bisedave që u publikuan sot në Whatsapp gjatë seancës parlamentare me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla dhe ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja, ka ardhur dhe reagimi i Flamur Nokës.

Deputeti i Partisë Demokratike shprehet se i ka kërkuar Nikollës që ti jepet fjala ish-kryeministrit Sali Berisha dhe mesazhet e kanë treguar plotësisht këtë gjë.

“Shoqata e Bravave sot nepermjes pengut te Kapllan Pallateve te 5 Majit paska ciceruar kunder meje. Une kurre nuk kam bere e as bej biseda per pallate te 5 Maji a tjeterkund, dhe as per para inceneratoresh sic ben kreu i shoqates me zevendesen e tij,

apo media qe ju ben fushate atyre. Une kam komunikuar me Kryetaren e Kuvendit qe ti jepet fjala ish Kryeministrit Berisha .Sms e tregon qarte. Ulsiun ta pyesin se pse kam komunikuar.

Nuk kam bere pazare qe te me fus ne pune gruan sic i ka kerkuar pengu i pallateve te 5 Majit .Flamur Noka i ka kerkuar te rrij larg pazareve Rama-Brava ne Diber .Jua thote vete ai pse debatuam. Se kush ben pazare shqiptaret e kane pare ne 17 Maj,..

Milionat dhe karriket e ministrave nga Edi Rama i kane marre vetem kllounet e shoqates Basha – Bardhi ndersa Flamur Noka bashke me gjithe demokratet e vertete kane marre burgjet e regjimit ,gazin lotsjelles dhe 6 pale zgjedhje te humbura si fature e pazareve Rama – Brava

Ditet ne vazhdim do tregojne se pse deshtoi komisioni i inceratoreve e kush perfitoi e çfare ndodhi ne pazarin Rama-Brava”, shkruan Flamur Noka.

TE TJERA

spot_img