Deputetja e re merr vëmendjen e të gjitha mediave gjatë ceremonisë së betimit

Femrat braziliane janë cilësuar shpeshherë si më simpatiket dhe me format më mahnitëse trupore, teksa modelet nga ky vend përzgjidhen në kopertonat kryesore të revistave rozë.

 

Dhe nga magjia e bukurisë braziliane nuk mund të shhpëtonte as Parlamenti i Brazilit, ku së fundmi është betuar deputetja më e re e vendit, Ana Paula da Silva. Më tepër sesa për karrierën e saj në politikë, Ana ka marrë vëmendjen e të gjitha mediave gjatë ceremonisë së betimit, pasi me fustanin e zgjedhur ka rre zikuar të nxjerrë në shesh astete e saj.

 

 

Fustani i kuq i zgjedhur nga deputetja ka qenë shumë i zbuluar në pjesën e kraharorit, duke i zbuluar gjo ksin asaj. Kjo ka mjaftuar që të shp ërthejnë komentet në rrjetet sociale.

 

Media braziliane e ka kritikuar 43-vjeçaren, e cila njihet në vend si Paulinha.

 

Pas reagimeve të shumta, ajo ka reaguar përmes Instagramit, duke sqaruar zgjedhjen e veshjes:

 

“Pak histori, për ata që nuk më njohin… Kjo është mënyra në të cilën më pëlqen të vishem, e cila, nga ana tjetër, nuk ka të bëjë fare me punën time.

 

Unë nuk mund të ndryshoj se çfarë jam, vetëm se jam bërë deputete tani”.

 

Da Silva ka qenë kryetare e një qyteti në Brazil e më pas është zgjedhur si përfaqësuese e shtetit Brazilian të Kuvendit të Legjislativës të Santa Catarina më 7 tetor .

 

 

TE TJERA

spot_img