Kujdes! Paralajmërojnë meteorologët: Ja çfarë do të ndodhë me motin më 1 Shkurt

Në Shqipëri dhe rajon pritet mot me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Më shumë rreze diellore priten në territorin shqiptar, ndërsa në viset tjera priten edhe vranësira të herëpashershme.

Ditëve të ardhshme na pret mot i ngjashëm, me alternime mes vranësirave dhe intervaleve kohore me diell. Herë pas here priten edhe reshje lokale kryesisht bore. Reshjet pritet të jenë të pakta dhe të karakterit lokal,

ndërsa temperaturat pritet të rriten gradualisht në vlerat maksimale, por netëve dhe mëngjeve priten ngrica pothuajse çdo natë, por nuk pritet acar shumë i fortë.

Por meteorologët paralajmërojnë se reshje të dendura bore mund të kemi me 1 Shkurt./MeteoBallkan

TE TJERA

spot_img