“E mbyllim deri në shkurt” Rama mbledh Grupin Parlamentar dhe zbulon çfarë do të ndodhë

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të PS-së.

Në fillim të kësaj mbledhje Rama është ndalur tek procesi i Këshillimit Kombëtar me pyetësorin me 12 pyetje.

“Duke nisur nga këshillimi Kombëtar si praktika më e re e bashkëqeverisjes që do e kthejmë çdo vit si konsultim për vendimmarrjet strategjike.

Ka pak ditë që ka nisur procesi. Pjesëmarrja online ka shkuar në shifër në 23 456 qytetarët. Ndërkohë do nis në çdo bashki vendosja e pikave publike. Do realizohet e plotë deri më 22 shkurt. Që të shkojë në çdo familje” tha Rama.

Kryeministri ka shtuar se do ruhet anonimiteti 100% i çdo pjesëmarrësi.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img