Kryetari i PD Shkodër, Xhevdet Amuli: Berisha fajtor për 1997-ën…

Kryetari I Partisë Demokratike Dega Shkodër Xhevdet Amuli ka qenë I ftuari I radhës në emisonin “Studio e Hapur” të gazetarit Senad Nikshiqi.

I pyetur për zgjedhjet dhe përgatitjet që po bën Partia Demokratike e Shkodrës, kryetari Amuli ka bërë të ditur se aktualisht janë rreth 17 kandidatura në radhët e demokratëve ku nuk përjashton as veten.

Kryetari I PD Shkodër foli edhe për qëndrimin e kryetares së bashkisë Voltana Ademi dhe përkrahjen e Foltores së ish kryeministrit Sali Berisha.

Sali Berishën, kryetari I PD Shkodër e cilëson si fajtor të krizës së shkaktuar në vitin 1997 me firmat piramidale.

TE TJERA

spot_img