“Vonon por nuk harron”/ 11 vite nga 21 Janari, reagon Rama: Ngjarja barbare e 4 protestuesve paqësorë kërkon drejtësi

Kryeministri Edi Rama ka raguar mëngjesin e sotëm, në lidhje me katër protestuesit që mbetën të vrarë më 21 Janar të vitit 2011 para Kryeministrisë.

Kreu i qeverisë me bindje të plotë shprehet se drejtësia vonon por nuk harron, ku ndër të tjera ai thekson se nderon katër protestuesit paqësorë në 21 janarit.

“MIRËMËNGJES dhe me bindjen që drejtësia vonon po nuk harron, si edhe ndjesinë më në fund pozitive nga shenjat e dallueshme të veprimit të drejtësisë së re, nderojmë sot katër protestuesit paqësorë të 21 janarit, vrasja barbare e të cilëve kërkon drejtësi”, shkruan Rama.

TE TJERA

spot_img