Reagon OBSH dhe jep lajmin e mirë për të gjithë. Ja kur përfundon pandemia

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) ka dhënë një paralajmërim për liderët botërorë se pandemia e koronavirusit nuk është afër fundit dh eky eshte nje lajm shume i mire per te gjithe.

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus paralajmëroi kundër supozimit se varianti i ri dominues i Omicron është dukshëm më i butë dhe ka eliminuar kërcënimin e paraqitur nga virusi.Ndaj ne duhet te kemi kujdes por duhet te jemi te qete

Deklarata vjen pasi disa vende evropiane shënuan numra rekord të rasteve.

Duke folur gjatë një konference për shtyp në selinë e OBSH-së në Gjenevë, Dr Tedros u tha gazetarëve se varianti Omicron kishte çuar në 18 milionë infeksione të reja në të gjithë botën gjatë javës së kaluar.

Besojme se ky eshte viti i fundit dhe shpresojme qe ne pranvere virusi te jet shume here me i dobet.

Ndaj na pret nje vere e bukur dhe te kthemi ne normalitet.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img