Sot shume e suksesshme, por shikoni si dukej Amarda Toska dikur në klipin e Sinan Hoxhës, nuk do e njihni

Bëhet fjalë për Amarda Toskën, e cila e ka nisur karrierën në ekran si balerinë edhe pse bota e televizionit për të ka kaluar në plan të dytë. Ajo ka marrë pjesë edhe në shumë videoklipe dhe një ndër to është ai i Sinan Hoxhës, në këngën “Eja Eja”.

Vitet kanë bërë të vetën, por gjithsesi Amarda njihet pasi gezon ende të njëtat tipare dhe hijeshi, ndryshe nga ç;po ndodh së fundmi me shumë fytyra televizive.

Ami nuk mbeti vetëm në pjesën e kërcimit dhe baletit, ajo u kthye në moderatore të Portokallisë për ta pasuar më vonë me shumë emisione të tjera, të cilat sot kanë mbetur në hije për shkak të biznesit dhe sipërmarrjes.

Sot sipërmarrëse e suksesshme, shihni si dukej Amarda Toska dikur

Ami është nënë e dy fëmijëve, Joel dhe Sia nga martesa me aktorin Ermal Mamaqi.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img