Rama improvizohet si aktor komik dhe ka sukses: Bën për të qeshur Erdoganin

Piktor i sukseshëm po, kryeministër i sukseshëm po, tani improvizohet edhe si aktor komik i sukseshëm.

Ai ka bërë disa batuta gjatë ceremonisë së inaugurimit të banesave të ndërtuar në Laç, në prani të Erdoganit.

Ndërsa pak më herët tha se Erdogan nuk qesh kur del në Tv, sot me batutat e tij arriti t’i vidhte’ një buzëqeshje kur tha se “ishalla përkthyesi në turqisht ia çon fjalët siç duhet’.

“Kam frikë se përkthyesi nuk di si përkthen fjalët në turqisht, por duhet t’i besoj se unë turiqisht nuk di dhe jam në një moshë të thyer për ta mësuar”, tha Rama.

Është pak por e sigurt që po ti vihet mësimit të gjuhës turke, do ia dalë me sukses sepse kryeministri nuk gabon asnjë lëvizje (deri më sot).

Karizma e Ramës është vënë re edhe në mbledhje të tjera të rëndësishme me liderat botërorë. Ai ka bërë për të qeshur edhe ver gjermanen, Zonjën Merkel.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...