Bora s’di të ndalet, tani i bën “gjëmën” edhe Luana Vjollcës!

Dhuratat për 30 vjetorin e Bora Zemanit, nuk paskan mbaruar! Moderatorja duket se ka “rrëzuar” nga froni i “Mbretëreshës së Instagramit” Luana Vjollca.

Kjo e fundit rezulton me 2 milionë ndjekës në Instagram, por nuk e ka shikueshmërinë dhe interaktivitetin e Borës me 1 milionë ndjekësit e saj.

Eksperti i marketingut dixhital, Arlind Zoto tha në një intervistë për “Ditë e Re” se momentalisht, mbretëresha e Instagramit është Bora Zemani, ndërsa Noizy është mbreti.

Sipas tij, suksesi në Instagram nuk matet më nga numri i ndjekësve dhe pëlqimet që merr një personazh, por nga “engagments”, pra se sa aktivë janë ndjekësit në profilin e një personazhi.

“ Mbretëresha e Instagramit për momentin është Bora Zemani. Noizy është mbreti. Kanë shumë shikueshmëri, janë 2 me të fuqishmit në Instagram.

Në 2022 nuk do jenë në fokus numri i likes (pëlqimeve) dhe numri i folloërsave por rëndësi ka engagments, angazhimi që kanë të tjerët në faqen tuaj”, tha Zoto.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img