Berisha zbulon informacionin e fshehtë që i ka kërkuar Lulzim Basha të mos e denoncojë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka folur për marrëdhënien e Lulzim Bashës me Xhorxh Soros. Berisha zbuloi se Basha ka patur një takim personal me Soros dhe se i ka kërkuar të mos denoncojë katastrofën në sistemin e drejtësisë.

“Qëndrimi i tij për reformën në drejtësi rezulton se ai ka pasur një takim personal me Xhorxh Soros. Lulzim Basha me ka kërkuar të mos denoncoj katastrofën në sistemin e drejtësisë së Xhorxh Soros. Që unë se kam pranuar asnjëherë por kam qenë zëri më i fuqishëm.

Kam paralajmëruar si ish kryetar shteti se rezultati i kësaj reforme do të jetë një sistem gjyqësor i paralizuar”, tha Berisha në intervistën e dhënë për Nova Media Albania.

TE TJERA

spot_img