Shkurt e saktë, shkenca: Burrat që nuk tradhtojnë jetojnë më gjatë

Dashuria i bën mirë zemrës, por vetëm nëse jeni besnikë, të paktën kështu thonë studimet dhe duhen dëgjuar.

Një aktivitet konstant intim me partneren tuaj është në gjendje të mbrojë zemrën tuaj dhe të luftojë sëmundjet, si diabeti.

Por kujdes, nuk vlen nëse jeni të mësuar të tradhtoni partneren tuaj, apo të kaloni nga krevati në krevat! Ja që në këtë rast, përfitimet do të zhdukeshin.

Testosteroni, hormoni seksual mashkullor, zotëron më shumë efekte nga ato që njihen, në shëndetin e organizmit mashkullor.

Specialistët shpjegojnë sesi marrëdhënia në shtrat është në gjendje të ndezë një cikël virtuoz.

Sa më shumë të bëhet, aq më shumë testosteron prodhohet, teksa si rrjedhojë ka më pak depresion, ka një lëvizje më të mirë kardiovaskulare dhe metabolizëm më i mirë. Të gjitha këto sjellin një jetë më të gjatë.

Ilir Shaqiri thumbon hapur këngëtarin për hyrjen në shtëpinë e “BBVA”: Kur e di çfarë vajze ke…

Balerini dhe ish-fituesi i BBVA 1,Ilir Shaqiri ishte i ftuar tek Ermal Peçi në emisionin e tij “Më prit në fundjavë”.   Përpos planeve për të...

Luizi ndjek sërish planin e kanadezit, ja skenari i pazakontë që u tregoi banorëve (Video)

Luiz Ejlli e ka studiuar aq mirë lojën në ‘Big Brother Canada’ sa e di aq mirë se çfarë do ndodhë brenda.   Studimin e bërë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...