Qytetaret demtojne zbukurimet, bashkia Shkoder s’ben gje, eshte “akoma me pushime”

Nje shprehje e vjeter popullore thote “Me mire vone se kurre” por jo gjithmone vlen kjo. Ne Shkoder ndodh thuajse prej vitesh nje dukuri e habitshme.

Nese thuajse ne te gjthe vendin mobilizohen per te vene zbukurimet per festat e fundvitit ne qytetin tone ndodh e kunderta.

Ato tashme vendosen me vonese madje mund te themi qe e kane kthyer edhe si nje “tradite” tashme kete gje. Dhe sikur te mos mjaftonte e njejta gje ndodh edhe kur festat perfundojne… zbukurimet vijojne te jene akoma aty.

Edhe pse tashme festat e fundvitit kaluan keto zbukurime nuk jane hequr dhe gjendja e tyre ka degraduar si mos me keq.

Sic mund te shihet edhe ne foto ato jane demtuar nga ndonje “qytetar” i pandergjegjshem por kjo gje nuk u ben pershtypje bashkis Shkoder. Mesa duket tek bashkia jane akoma “me pushime…”

/shkoder.info/

E rende ne Vau Dejes, gjendet i vetvarur 52 vjecari…

Vau i Dejës/Informacion paraprak   Më datë 21.03.2023, rreth orës 12:05, në fshatin Shelqet, Vau i Dejës, në banesë, është gjetur i pajetë, dyshohet i vetëvarur...

E paska inatë mesa duket…/ Menaxherja e Instagramit të Luizit merr vendimin “drastik” ndaj Kiarës

Vajza e cila menaxhon “Instagramin” e banorit të big Brother Vip, Luizit, është Jurgena.   Shpesh herë ajo në media është përfolur sikur është e dashura...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME