Rama nuk e mban të qeshurën para gazetarëve, bën deklaratën EPIKE për Partinë Socialiste

Kryeministri, Edi Rama ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas vendimit të Bashës për të shkarkuar Berishën dhe 8 anëtarët të Komisionit të Rithemelimit.

Ndër të tjera Rama është pyetur edhe për Partinë Socialiste, ku ka shpërthyer në të qeshur.

Pyetje: PS është duke u plakur?

RAMA: Të gjithë jemi duke u plakur por në fund të ditës nuk ka rëndësi sa të shkruhet mosha në certifikatë.

TE TJERA