HYRJELAJMEAKTUALITETHoxha nxjerr foton nga selia e PD-së: Kjo “armë” është përdorur për...

Hoxha nxjerr foton nga selia e PD-së: Kjo “armë” është përdorur për herë të parë gjatë një proteste në Shqipëri

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka komentuar zhvillimet e forta brenda Partisë Demokratike.

Hoxha ka publikuar një mjet të improvizuar nga protesta e Berishës për të thyer dyert e blinduara të PD-së .

Postimi i Artan Hoxhës

Ky eshte nje mjet i improvizuar, i perdorur per here te pare, gjate nje proteste “paqesore” ne Shqiperi.

Saldatoret hekurpunues te Berishes, e kane ndertuar per te thyer dyert e blinduara te selise se PD-se, nga kovaçet saldatore te Bashes.

Ne lashtesi quhej “dash”, nisur nga fakti se imitonte sulmin me brire te dashit.

Ushtrite sulmuese e perdornin “dashin” per te thyer me force dyertë e perforcuara te keshtjellave…

Ne fakt vetem kjo “arme”, e mbajtur nga tete persona njeheresh, e shpartalloi rezistencen e deres se blinduar te PD-se nga krahu i xhamise.

Menjehere pas shperthimit te deres, nderhyri policia me gaz lotsjelles dhe ua hoqi fitoren nga dora, “permbaruesve” te Berishes.

TE TJERA

spot_img