Donaldi bën deklaratën e fortë për Ilirin: Unë i mbrojta burrërinë, atë ditë jam…

Mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e ‘Big Brother VIP’ për banorët u shtrua një darkë në oborr nga ‘Vëllai i Madh’. Ata kanë kaluar një natë festive, ku nuk ka munguar muzika dhe kërcimi.

Por gjithashtu banorët edhe kanë biseduar me njëri-tjetrin, ku në një moment Arbëri ka kujtuar disa çaste të bukura mes Ilirit dhe Donaldit.

Arbëri: E di sa jam shkrirë kur ti e Iliri pitë atë ditë. Jam kënaq! Donaldi: Dole te fjala ime që ke nevojë të kënaqësh. Arbëri: Po nuk kam tensione o vlla.

Donaldi: E mirë. Por siç kënaqësh shpirti, ajo kënaqësi mbaron shumë shpejt. Arbëri: Ishte e bukur për aq sa zgjati. Donaldi: Unë e kam shijuar pafund, e kam thënë. Do doja të ndodhte prapë? Patjetër që po.

Arbëri: Pse ma shkel syrin? Donaldi: Se nuk e bën më ai. Arbëri: Iliri ishe më i lirshëm se sa ti. Donaldi: Po se kishte pirë më shumë se mua

Iliri: Ai mendon. Donaldi: Donaldi e mbajti Ilirin të mos thoshte asnjë fjalë, asnjë gjë. Të ishte për Donaldin… Këtu vlerësohen njerëzit. Burrat e tavolinë këtë kanë, mbrojta burrërinë. Nejse, unë jam kënaq shumë atë ditë

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img