Befason juristi i njohur: Rama ka dy zyra! Një në Partinë Socialiste dhe tjetra në PD

Ish-sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka komentuar zhvillimet e fundit politike.

Gjata tha se Basha është ndihmuar nga kryeministri Rama.

“Kur nuk e rrëzove me 10 protesta Edi Ramën si mund ta rrëzosh? Po të ishte puna me dhunë, që me 10 shtator Berisha mblidhte demokratët dhe hynte në PD. Por zgjodhi mënyrën legale. Nuk u bënë kot. Të zbatohen të gjitha vendimet e datës 11.

Lulzim Basha thirri në ndihmë policinë e shtetit. Ai është vërtetë peng i Edi Ramës. Ça do i thotë Edi Ramës? Një aferë korruptive nuk e denoncon dot Lulzim Basha se i thotë ai ta hoqa policinë. Edi Rama ka dy zyra, një në PD një në PS.

Nga të gjithë ata që morën pjesë në protestë, vetëm pala jonë është e dëmtuar. Keni një polic të dëmtuar? Jo. Keni një njeri brenda selisë që të jetë dëmtuar? Asnjë. Hera e parë në historinë e protestave që dëmtohen protestuesit dhe gazetarët. Nuk ka asnjë nga pala tjetër. Është fakt që u përdor dhuna nga brenda”, tha ai për Fax News.

TE TJERA

spot_img